/** */

Aktualności

Listopadowe remonty

Tradycyjnie pod koniec roku prowadzone są prace remontowe nawierzchni ulic w Krakowie.  W najbliższych dniach drogowcy pojawią się na ulicy Walerego Sławka, Mała Góra oraz Sielskiej. Wcześniej jednak dwie informacje o powrocie autobusów na swoje stałe trasy.
W sobotę, 24 listopada, na swoje trasy powrócą niektóre podmiejskie linie autobusowe. Linie numer 175, 203, 235, 245, 255, 275 i 285 znów będą mogły kursować po wiadukcie w Opatkowicach w ciągu ulicy Zakopiańskiej. Stanie się tak dzięki dopuszczeniu tam autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej. Pozostałe pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony wciąż jednak będą musiały korzystać z tras objazdowych.
W tym samym dniu na swoją docelową trasę skierowana zostanie linia numer 273. Wszystko dzięki zakończeniu remontu drogi w Jurczycach. Autobus kursować będzie po następującej trasie: SKAWINA PKP - Skawina Cmentarz - Skawina Rynek - Skawina Sąd - Skawina Koncentraty - Rzozów Baseny - Rzozów PKP - Radziszów Za Mogiłką - Jurczyce Dom Ludowy - Gołuchowice Jurczyce - Gołuchowice Sklep - Polanka Hallera Dwór - Grabie Polanka - Grabie Kuźnia - GRABIE.
W poniedziałek, 26 listopada, rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Walerego Sławka na odcinku od ulicy Malborskiej do ulicy Kamieńskiego. W pierwszym etapie, który potrwa do 2 grudnia, z ruchu wyłączony zostanie odcinek od ulicy Malborskiej do ulicy Puszkarskiej. W związku z tym zmienione zostaną trasy linii autobusowych numer 164, 174, 179 i 610, które od skrzyżowania ulicy Klonowica z ulicą Trybuny Ludów pojadą przez ulicę Malborską do Kamieńskiego i dalej po swoich stałych trasach. W drugim etapie zamknięty zostanie odcinek od ulicy Puszkarskiej do ulicy Kamieńskiego.
Również w poniedziałek, 26 listopada, rozpocznie się kolejny remont ulicy Mała Góra. Tym razem z ruchu wyłączone będą odcinki od ulicy Bieżanowskiej do ulicy Heleny oraz od ulicy Wielickiej do ulicy Ks. Łaczka, z tym że na odcinku od ulicy Wielickiej do ulicy Aleksandry dopuszczony zostanie ruch wahadłowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Autobusy linii 143, 243 i 643 powrócą na swoje stałe trasy przez ulicę Bieżanowską. Linia numer 133 pojedzie od ulicy Ks. Łaczka przez ulicę Mała Góra, Heleny, Ćwiklińskiej i dalej po swojej stałej trasie. Linie numer 163 i 183 pojadą w obu kierunkach od ulicy Ćwiklińskiej przez ulicę Barbary, Bieżanowską i dalej po swoich stałych trasach. Dzień później, 27 listopada rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Sielskiej na odcinku od ulicy Jeleniogórskiej do ulicy Orzechowej. Prace potrwają do 30 listopada. W tym czasie autobusy linii numer 244 będą kursować przez ulicę Zakopiańską z zawracaniem na pętli w Borku Fałęckim.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 195 gości oraz 1 użytkownik.