/** */

Aktualności

Dwa Stadlery Tango Lajkonik II debiutowały na linii, 26. wagon zmierza do Krakowa

W ostatnich dniach utrzymuje się wysokie tempo, zarówno sprowadzania do Krakowa kolejnych wagonów Stadler Tango Lajkonik II, jak i ich wprowadzania do liniowej eksploatacji. Dzisiaj na ulicach naszego miasta debiutowały aż dwa nowe tramwaje. Jednocześnie, z Siedlec jedzie laweta z następnym wozem i ponownie miała problemy z pokonaniem ronda pod Kielcami.

 

Dzisiaj na ulicach Krakowa po raz pierwszy liniowo pojawiły się aż dwa nowe wagony tramwajowe. Na linii 14 debiutował wóz numer HY733, natomiast na linii 50 wagon numer HY711. Dzięki temu, w ruchu liniowym są już 23 Stadlery Tango Lajkonik II. Umożliwiło to skierowanie dziś do obsługi linii 8 aż sześciu tramwajów o długości 32 metrów. Jutro ich liczba ponownie ulegnie zwiększeniu. Obsługa przynajmniej dwóch brygad przeniesiona zostanie do zajezdni w Nowej Hucie. Krakowskie MPK zapowiedziało również, że jeszcze w tym tygodniu ponad połowa kursów na linii 8 będzie obsługiwana przez dłuższe pojazdy.

 

Tymczasem z Siedlec do Krakowa zmierza 26. Stadler Tango Lajkonik II. Tym razem jest to wóz numer HY735. Laweta z tramwajem ponownie miała problemy z przejazdem na rondzie w miejscowości Cedzyna pod Kielcami. Przypomnijmy, że w ubiegły piątek na wiele godzin utknął tam transport z wozem numer HY734. Tym razem blokada ronda trwała znacznie krócej i po około 30 minutach laweta ruszyła w dalszą drogę.

 

Niemniej, uwzględniając dzisiejsze debiuty, obecnie w Krakowie jest 25 nowych tramwajów z 60 oczekiwanych, w tym 18 wagonów dla zajezdni Nowa Huta, oznaczonych numerami od HY701 do HY712 oraz od HY727 do HY730, HY733 i HY734 oraz 7 wagonów dla zajezdni Podgórze, oznaczonych numerami od RY875 do RY878 i od RY884 do RY886. Spośród wszystkich wagonów, 23 są odebrane i kursują na linii, natomiast tylko 2 wozy czekają na wprowadzenie do liniowej eksploatacji. W tej chwili są to następujące pojazdy: HY712 i HY734. Wóz numer HY735 zmierza do Krakowa. Będzie to 26. nowy tramwaj w naszym mieście.

Wagon Stadler T...
Wagon Stadler T...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 462 gości oraz 0 użytkowników.