/** */

Aktualności

Zajezdnia Nowa Huta przejęła obsługę dwóch brygad linii 8

Zgodnie z zapowiedziami, od dziś obsługę dwóch brygad linii 8 przejęła zajezdnia Nowa Huta. Dzięki temu, na linii tej aż na 9 z 15 brygad kursowały wagony o długości 32 metrów. To efekt ostatnich nasilonych dostaw nowych wagonów Stadler Tango Lajkonik II.

 

Dziś po raz pierwszy do obsługi brygad 8-05 i 8-07 zajezdnia Nowa Huta wysłała swoje wagony. Odpowiednio były to Stadlery Tango Lajkonik numer HY709 i HY866. To wprawdzie nie pierwszy przypadek obsługi ósemki przez nowohucką zajezdnię, jednak dotychczas były to jednostkowe sytuacje. Teraz wygląda na to, że taka obsługa potrwa przynajmniej wiele tygodni, jeśli nie zostanie na stałe. Oprócz dwóch wagonów o długości 32 metrów z zajezdni Nowa Huta, także zajezdnia Podgórze wysłała na linię 8 dłuższe pojazdy. Było ich w sumie aż 7 przy jednoczesnych 6 brygadach obsługiwanych przez Bombardiery NGT6. Dzięki temu, tramwaje o większej pojemności dominują już na ósemce.

 

Konsekwencją wprowadzania wagonów Stadler Tango Lajkonik II jest nie tylko wycofywanie starszych pojazdów z eksploatacji, ale również inne roszady taborowe. Już wszystkie brygad linii 2 zostały przeniesione do zajezdni Podgórze. Dzięki temu, na tej linii dominują obecnie Bombardiery NGT6. Podobnie sytuacja wygląda na linii 20, gdzie krótkie Bombardiery obsługują większość brygad. Jednocześnie, na linii 3 zaczęły dominować Stadlery Tango Lajkonik z zajezdni Nowa Huta. Ponadto, wszystkie brygady linii 49 są obecnie obsługiwane przez wozy EU8N.

 

Niestety, wprowadzanie do ruchu nowych tramwajów nie przekłada się na zmniejszenie liczby brygad wysokopodłogowych na liniach całodziennych. Po kilku dniach przerwy, na 6-01 powrócił skład 2x105Na. Podobnie stało się z linią 21. Tylko na niektórych szczytowych brygadach linii 13 powoli składy 2x105Na i E1+c3 są zastępowane przez Bombardiery NGT6.

 

Tempo wprowadzania do ruchu nowych wagonów Stadler Tango Lajkonik II wciąż jest wysokie. Dziś do zajezdni Nowa Huta dotarł 26. nowy tramwaj numer HY735. Ponieważ do wczoraj tylko dwa wozy oczekiwały na wprowadzenie do liniowej eksploatacji, w najbliższych dniach czeka nas najpewniej kolejna dostawa. 

Wagon Stadler T...
Wagon Bombardie...
Wagon EU8N nume...

 

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1051 gości oraz 1 użytkownik.