/** */

Aktualności

Linia 497 pojedzie na Piknik Chorwacki

W najbliższy weekend po raz pierwszy w tym roku na ulice Krakowa wyjedzie linia sezonowa numer 497. Tym razem kursować będzie niezależnie od pogody. Wszyscy chętni będą mogli przy jej pomocy dotrzeć nad zalew Bagry, gdzie w sobotę i niedzielę odbędzie się Piknik Chorwacki.

 

Linia 497 od dwóch lat w okresie letnich wakacji dociera nad zalew Bagry, w pobliże tężni. W tym roku będzie podobnie. Za nim jednak rozpocznie się sezon letnich kąpieli w zalewie, Konsulat Chorwacji w Krakowie zorganizuje Piknik Chorwacki. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę 27 i 28 maja na plaży w rejonie ulicy Bagrowej i Koziej. Aby ułatwić dojazd, uruchomiona zostanie linia 497.

 

Będzie ona kursować po następującej trasie: Podgórze SKA – Powstańców Wielkopolskich – Kuklińskiego – Lipska – Mierzeja Wiślana – Sudecka – Bagry Tężnia, w godzinach około 9:30 – 19:30, z częstotliwością:

 

  • w godzinach 10:30 – 18:00 co 20 minut;
  • poza tymi godzinami co 40 minut.

 

Kursowanie linii odbywać się będzie niezależnie od prognozy pogody. Uruchomienie linii 497 planowane jest również w okresie wakacyjnym, w soboty i niedziele, w przypadku prognozowanej słonecznej pogody.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1353 gości oraz 1 użytkownik.