/** */

Aktualności

Koniec remontu mostu Dębnickiego w nadchodzącym tygodniu

W nadchodzącym tygodniu planowane jest przywrócenie ruchu pojazdów po wszystkich pasach mostu Dębnickiego. Według ostatnich zapowiedzi, ma to nastąpić we czwartek 23 listopada. Jednocześnie, umożliwiony zostanie przejazd po wschodniej części skrzyżowania alei Krasińskiego z ulicą Zwierzyniecką.

 

Prace na moście Dębnickim trwają od początku lipca bieżącego roku. Od tego czasu dostępny jest przejazd tylko po dwóch pasach ruchu - po jednym w każdym kierunku. Skutkuje to ogromnymi korkami zarówno na drogach dojazdowych do tej przeprawy przez Wisłę, jak i trasach alternatywnych, w tym prowadzących przez rondo Mogilskie i rondo Grzegórzeckie. Sytuacja dodatkowo uległa pogorszeniu z początkiem września, gdy rozpoczęła się modernizacja ciągu od Filharmonii do pętli Salwator. Na szczęście udało się częściowo powiązać obie inwestycje, dzięki czemu przez ostatnie tygodnie odnowiono wschodnią część skrzyżowania alei Krasińskiego z ulicą Zwierzyniecką.

 

Obecnie w tym rejonie położony został pierwszy odcinek nowego torowiska, na który składają się płyty monolityczne wraz z szynami, które jednak na razie nie zostały osadzone. Przygotowano także podbudowę jezdni wraz z krawężnikami. Przed otwarciem przejazdu, konieczne będzie jeszcze ułożenie górnych warstw nawierzchni.

Skrzyżowanie al...
Pierwszy odcine...
Druga część skr...

Także sam most ma zostać otwarty dla ruchu we czwartek 23 listopada. Najpewniej na razie udostępnione zostaną tylko jezdnie. Pomost dla pieszych od strony wschodniej nadal jest nie gotowy. Wciąż do wylania zostały bowiem fragmenty płyty pomostowej. Element ten zostanie oddany do użytku najpewniej dopiero za miesiąc.

Rozkopany odcin...
Do końca prac d...
Odkopane pozost...

Pozostała część przebudowywanej ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki nadal prezentuje się podobnie, jak miesiąc temu. Trwają przede wszystkim roboty związane z przekładaniem mediów podziemnych. Najbardziej rozkopana część znajduje się na ulicy Zwierzynieckiej pomiędzy aleją Krasińskiego i ulicą Powiśle. Właśnie w rejonie tej ostatniej ulicy w ostatnich dniach odsłonięto pozostałości przyczółku dawnego mostu na rzece Rudawie. Nie powinny one w sposób znaczący opóźnić prac. Zostaną zabezpieczone i ponownie zasypane, tak jak miało to miejsce między innymi podczas przebudowy ulicy Krakowskiej.

Remontowany mos...
Przejazd po wsz...
Piesi na możliw...

Skrzyżowanie przy Domu Handlowym Jubilat będzie musiało zostać ponownie rozkopane w przyszłym roku. Wówczas remontowana będzie jego zachodnia część, w ramach prowadzonej modernizacji trasy tramwajowej na Salwator.

Komentarze  

 
0 #1 Wypalacz Rafał 2023-11-20 18:31
Cóż, nie minęły 24 godziny i już mamy informację o kolejnym opóźnieniu :(
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 184 gości oraz 1 użytkownik.