/** */

Aktualności

Półmetek prac na ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki

Z początkiem marca minęła połowa roku od rozpoczęcia prac przy przebudowie ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki. Zobaczmy więc, jak postępują roboty na półmetku przebudowy trasy tramwajowej na Salwator. Zapraszamy na fotorelację z placu budowy.

 

Przypomnijmy, że przebudowa ciągu na Salwator rozpoczęła się z początkiem września ubiegłego roku. Wówczas wstrzymano ruch tramwajów na odcinku Filharmonia - Salwator, a na całym ciągu pojawiły się ograniczenia w możliwości poruszania się pojazdów. W pierwszych tygodniach skupiono się na wschodniej części skrzyżowania alei Krasińskiego i ulicy Zwierzynieckiego. Chodziło bowiem o to, aby przeprowadzić prace w cieniu trwającego remontu mostu Dębnickiego.

 

Niedługo później przyszła zima, która ograniczyła tempo prowadzonych robót. Jednak w styczniu mogły one ponownie ruszyć. Ciepły luty sprawił, że obecnie postęp prac widać w wielu miejscach prowadzonej inwestycji. Najważniejsze roboty przeprowadzono na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki, Księcia Józefa i Królowej Jadwigi. Przez kilka tygodni ruch w tym rejonie od strony ulicy Królowej Jadwigi był całkowicie wstrzymany. W tym czasie dokonano wymiany instalacji podziemnych oraz odtworzono nawierzchnię. Dzięki temu, pod koniec lutego możliwe stało się przywrócenie przejazdu. W rezultacie zakończył się jeden z najtrudniejszych etapów prac. Jednocześnie, roboty wkroczyły na jezdnię pomiędzy pętlą tramwajową i autobusową, gdzie dotychczas zawracały autobusy.

Odnowione skrzy...
Odnowiony wlot ...
Ruszyły prace b...

Roboty postępowały na samej pętli tramwajowej Salwator. Usunięto konstrukcję dotychczasowej torowiska i przygotowano koryto pod nową podbudowę wraz z odwodnieniem. Rozpoczęło się układanie kruszywa, na którym wylewane będą betonowe płyty pod torowisko.

Rozkopana pętla...
Na pętli przygo...
Miejsce wjazdu ...
Pogięte pozosta...

Postęp prac dostrzegalny był również na moście na rzece Rudawie. Konstrukcja obiektu została częściowo zasypana od strony północnej. Za mostem ułożono prefabrykowane płyty pod torowisko. Sięgają one ulicy Flisackiej. Osadzono w nich szyny. W rejonie skrzyżowania z ulicą Senatorską postępowało układanie krawężników na wlocie do ulicy Kościuszki. Przygotowano tu podbudowę pod układanie warstwy nawierzchni. Jednocześnie trwały prace przy układaniu krawężników po drugiej stronie wyspy.

Ruszyło zasypyw...
Widok na rozkop...
Od mostu na Rud...
Gotowe torowisk...
Wlot ulicy Sena...
Trwa odtwarzani...
Widok na nowe t...

Na odcinku od ulicy Flisackiej do skrzyżowania z aleją Krasińskiego przez ostatnie tygodnie niewiele się zmieniło. Zdecydowaną zmianę można było dostrzec po drugiej stronie ciągu alei Trzech Wieszczów, na odcinku ulicy Zwierzynieckiej do skrzyżowania z ulicą Powiśle. Ułożono tu prefabrykowane płyty pod torowisko. Trwały prace przy osadzaniu szyn w płytach oraz budowie wysepki przystankowej.

Gotowe torowisk...
Widok na powsta...
Szyny osadzane ...

Na ulicy Zwierzynieckiej pomiędzy ulicą Powiśle i Tarłowskiego również niewiele się zmieniło. Jednak na końcowym fragmencie do skrzyżowania przy Filharmonii usunięto konstrukcję dotychczasowego torowiska i przygotowano odwodnienie ulicy.

Rozkopana ulica...
Widok na rozkop...

Wykonawca przebudowy ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki ma rok, aby przeprowadzić prace. Po półroczu robót widać zauważalne postępy w zaawansowaniu prac, jednak jeszcze wiele zostało do zrobienia. Najbliższe miesiące będą decydujące.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1162 gości oraz 1 użytkownik.