/** */

Aktualności

Coraz bliżej do oddania torowiska z ulicy Kocmyrzowskiej w Łowińskiego

W dniu 20 lutego relacjonowaliśmy układanie belek konstrukcyjnych przyszłego wiaduktu, po którym już niedługo pojadą tramwaje nad drogą ekspresową S7 w kierunku zmodernizowanej pętli na Wzgórzach Krzesławickich. Dziś zapraszamy na fotorelację z przebudowy układu torowego w rejonie powstającego węzła drogowego z ulicą Kocmyrzowską.

 

Prace przy przebudowie torowiska tramwajowego w rejonie ulicy Kocmyrzowskiej i Łowińskiego postępują bez większych przeszkód. Na całym odcinku, pomiędzy przystankami Wańkowicza i Elektromontaż, gotowe jest już podtorze. Jednocześnie trwa układanie podkładów i mocowanie do nich szyn. Od strony ulicy Kocmyrzowskiej podjazd do nowego węzła rozjazdów jest już od dawna gotowy. Szyny prowadzą prosto do nieba. Brakuje jedynie sieci trakcyjnej. Elementy torowiska na obu węzłach rozjazdów zostały połączone i wypoziomowane. Brakuje jedynie ich zamocowania do betonowej podbudowy. Na pobliskim wiadukcie nad przyszłą drogą ekspresową S7 w rejonie zajezdni tramwajowej, położono prefabrykowane płyty betonowe, w których mocowane będą szyny. Rozpoczęto układanie podkładów od strony Elektromontażu. Przygotowano tu podbudowę pod przyszłe torowisko. W pobliżu zajezdni trwa też montaż przejścia przez tory, które wykonane będzie w prefabrykowanych płytach betonowych. W ciągu najbliższych tygodni szyny powinny pojawić się na całym odcinku. W kwietniu prace będą dotyczyć głównie wypoziomowania torowiska, rozwieszenia sieci trakcyjnej, budowy przystanków, czy dokończenia prac ziemnych. Otwarcie przejazdu dla tramwajów pomiędzy ulicą Kocmyrzowską i Łowińskiego obecnie planuje się na maj i ten termin wydaje się być realny.

 

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że postępują również prace na drugim obiekcie, po którym tramwaje będą docierać do przebudowanej pętli na Wzgórzach Krzesławickich. Po ułożeniu pod koniec lutego belek konstrukcyjnych, w ostatnich dniach prowadzono prace zbrojeniowe i przygotowywano szalunek. W najbliższym czasie powinno dojść do wylania płyty pomostowej, na której układane będzie torowisko. Jeszcze tej wiosny planowane jest ponowne zamknięcie ulicy Darwina, w celu wykonania między innymi nowego przejazdu przez torowisko tramwajowe. Dzięki temu, w drugiej połowie roku tramwaje dojadą do tymczasowej przejazdówki torowej, zlokalizowanej w pobliżu dotychczasowego przystanku Jarzębiny.

Nowe tory na wy...
Rozpoczęło się ...
Przygotowany na...
Na wiadukcie na...
Rozjazdy nadal ...
Drugi węzeł roz...
Widok na torowi...
Torowisko prost...
To ostatnie tyg...
Wiadukt nad prz...
Stary wiadukt t...
Trwają prace pr...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 907 gości oraz 1 użytkownik.