/** */

Aktualności

Nowe przystanki na trasie linii 198

Linia 198 funkcjonuje od nieco ponad tygodnia, a już czekają ją pierwsze zmiany. Po dwóch tygodnia od uruchomienia, na jej trasie wprowadzone zostaną dwie pary nowych przystanków. Jednocześnie, w rozkładzie jazdy pojawi się dodatkowy kurs przed godziną 6:00 z pętli Zakole.

 

Przypomnijmy, że linia 198 uruchomiona została w poniedziałek 4 marca i kursuje z pętli Mistrzejowice przez ulicę Okulickiego i Mistrzejowicką do Zesławic i dalej do pętli Zakole. Linia obsługiwana jest przez minibusy i zapewnia szybkie połączenie z Zakola i Zesławic w rejon osiedla Piastów i Mistrzejowic, gdzie mieszkańcy mogą przesiąść się na inne linie tramwajowe i autobusowe, jadące w kierunku centrum miasta.

 

Nowa linia zaczęła kursować przez ulicę Mistrzejowicką i Morcinka, chociaż nie wyznaczono na nich dodatkowych przystanków. Te były w planie od początku, jednak dopiero teraz udało się dopełnić wszystkich formalności, aby mogły legalnie funkcjonować. Dzięki temu, od najbliższej soboty 16 marca, uruchomione zostaną dwie nowe pary przystanków, wyznaczone w następujących lokalizacjach:

 

  • Marycjusza 01 – na ulicy Mistrzejowickiej, w rejonie posesji nr 49;
  • Marycjusza 02 – na ulicy Szymona Marycjusza, w rejonie skrzyżowania z ulicą Mistrzejowicką;
  • Zalew Zesławice 01 – na ulicy Gustawa Morcinka, w rejonie mostu na Dłubni, w kierunku ulicy Mistrzejowickiej;
  • Zalew Zesławice 02 – na ulicy Gustawa Morcinka, w rejonie mostu na Dłubni, w kierunku Zesławic;

 

Nowe przystanki zapewnią więc obsługę nie tylko dla mieszkańców zabudowy w rejonie ulicy Mistrzejowickiej, ale ułatwią również dojazd do ogrodów działkowych, które funkcjonują na znacznym obszarze w tej części miasta.

 

Oprócz wyznaczenia nowych przystanków, wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy. Wydłużony będzie czas przejazdu ze względu na dodatkowe zatrzymania. Ponadto, na wniosek mieszkańców, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z pętli Zakole około godziny 5:20.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1229 gości oraz 1 użytkownik.