/** */

Aktualności

Powróci połączenie Salwatora z centrum miasta

Od najbliższego poniedziałku 18 marca autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie ponownie połączą pętlę Salwator z centrum miasta. Linie 134 i 502 przedłużone zostaną z Placu Na Stawach ulicą Senatorską do ulicy Kościuszki. Wszystko dzięki zakończeniu prac przy torowisku na dojeździe do pętli na Salwatorze.

 

Od początku przebudowy trasy tramwajowej w ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki we wrześniu ubiegłego roku nie było możliwości dojazdu na Salwator od strony centrum miasta. Autobusy linii 502 dojeżdżają tylko do Placu Na Stawach i następnie wracają przez ulicę Komorowskiego. W rejon pętli tramwajowej na Salwator można było dotrzeć wyłącznie od strony ulicy Królowej Jadwigi i Księcia Józefa. Ze względu jednak na duże zatory drogowe, szczególnie na ulicy Emaus i Piastowskiej, droga ta była bardzo uciążliwa. Sytuacja uległa nieznacznej poprawie po całkowitym wstrzymaniu ruchu w rejonie skrzyżowania ulicy Królowej Jadwigi i Księcia Józefa. Po ponownym otwarciu przejazdu, wielu kierowców nie powróciło już na tę trasę.

 

Mieszkańcy cały czas zgłaszali konieczność poprawy dojazdu od strony centrum miasta. Ze względu na prowadzone prace, nie było jednak możliwości doprowadzenia dalej autobusowej komunikacji zastępczej. Dopiero w tym tygodniu udało się zakończyć roboty przy odtworzeniu fragmentu torowiska w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki i Senatorskiej. W ostatnich dniach położono tam nowe warstwy nawierzchni. Dzięki temu, od najbliższego poniedziałku możliwe będzie zawracanie autobusów w tym rejonie. Linie 134 i 502, kończące dotychczas trasę na Placu Na Stawach, pojadą dalej ulicą Senatorską. Przed skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki będzie zlokalizowany przystanek końcowo-początkowy. Następnie zawrócą wokół wyspy i wrócą ulicą Senatorską na plac Na Stawach, gdzie skręcą w ulicę Komorowskiego i tak jak obecnie dojadą do ulicy Kościuszki.

 

W związku z powyższym, od poniedziałku 18 marca, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

  • linia 134 będzie kursować po następującej zmienionej trasie: ZOO – … – Dunin-Wąsowicza, Senatorska, Plac Na Stawach, Salwator (przystanek końcowo-początkowy) – Senatorska, Komorowskiego, Kościuszki, Borelowskiego-Lelewela, Dunin-Wąsowicza, Kałuży, Focha – … – ZOO;
    • linia będzie dodatkowo obsługiwać przystanki: Plac Na Stawach 71, Komorowskiego 02, Salwator 05;
  • linia 502 będzie kursować po następującej zmienionej trasie: Aleja Przyjaźni – … – Dunin-Wąsowicza, Senatorska, Plac Na Stawach, Salwator (przystanek końcowo-początkowy) – Senatorska, Komorowskiego, Kościuszki, Borelowskiego-Lelewela, Dunin-Wąsowicza, Kałuży, Focha – Aleja Przyjaźni;
    • linia będzie dodatkowo obsługiwać przystanki: Plac Na Stawach 71, Komorowskiego 02, Salwator 05;
    • przystanek Cracovia Stadion 02 pozostanie bez obsługi.

 

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1336 gości oraz 1 użytkownik.