/** */

Aktualności

Przystanek na Rondzie Grzegórzeckim będzie dłuższy

W tym tygodniu rozpoczęły się prace przy przedłużaniu peronu przystanku tramwajowo-autobusowego na Rondzie Grzegórzeckim na wlocie w alejęPowstania Warszawskiego. Tym samym zrealizowana zostanie inwestycja, której brakowało od 2008 roku, gdy oddano do użytku przebudowane skrzyżowanie.

 

Czasem mała inwestycja za niewielkie pieniądze potrafi dać więcej, niż wielka za setki milionów złotych. Jednak właśnie te małe prace najczęściej trudno jest rozpocząć. Z taką sytuacją mamy do czynienia na Rondzie Grzegórzeckim. Gdy oddawano do użytku rozbudowane skrzyżowanie w 2008 roku, od razu zwrócono uwagę na zbyt krótkie perony przystankowe, przy których właściwie nie miesiły się dwa tramwaje. Pomimo zgłaszanych wniosków, wówczas nie udało się poprawić inwestycji. Potem przez następne lata podejmowane były dalsze próby, w tym w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale wciąż bez skutku. W tym roku w końcu się udało.

 

Do wydłużenia przeznaczono najbardziej obciążony przystanek na Rondzie Grzegórzeckim, w kierunku alei Powstania Warszawskiego. Korzystają z niego linie tramwajowe: 9, 14, 17, 19, 20, 49 i 50 oraz autobusowa 184. W sumie są to nawet 44 kursy w godzinach szczytu. Zdecydowana większość z tramwajów musiała dotychczas obsługiwać przystanek pojedynczo. Przy peronie z wielki trudem mieściły się dwa wagony NGT6 lub EU8N. Wozy 32-metrowe nie mogły wymieniać pasażerów nawet z autobusem.

 

Dzięki inwestycji, przedmiotowy peron zostanie wydłużony o 10-11 metrów do około 59 metrów. Pozwoli to na zatrzymanie dwóch tramwajów o długości 26 metrów, a nawet jednego wozu o długości 32 metrów i jednego o długości 26 metrów. Także autobusy będą mogły się zatrzymywać na przystanku razem ze wszystkimi typami wagonów. Prace rozpoczęły się wczoraj od przeniesienia latarni ulicznej i powinny zakończyć się w ciągu tygodnia. Dzięki temu, po wielu latach w końcu będzie znacznie łatwiej przejechać przez ten węzeł komunikacyjny.

Peron tramwajow...
Pasażerowie będ...
W najbliższych ...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1060 gości oraz 1 użytkownik.