/** */

Aktualności

Ulica Miechowity tylko dla autobusów KMK

W sobotę 16 marca wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie powstającej trasy tramwajowej pomiędzy ulicą Mogilską i Mistrzejowicami. Tym razem ograniczono przejazd w obu kierunkach z ulicy Miechowity do ulicy Młyńskiej, dopuszczając tylko pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Niestety, oznacza to kolejne utrudnienia dla mieszkańców.

 

Postępuje budowa trasy tramwajowej z ulicy Mogilskiej do Mistrzejowic. Prace na razie koncentrują się w rejonie Olszy, generując tu zdecydowanie największe utrudnienia w ruchu. Obecnie kluczowa jest budowa podziemnego kanału dla Sudołu Dominikańskiego. Dopóki nie zostanie on wyprowadzony z pasa dzielącego ulicy Młyńskiej, nie będzie można ruszyć z budową dojazdu na podziemny przystanek tramwajowy w rejonie ronda Polsadu. Z tego względu od wielu miesięcy w miejscu zachodniej jezdni ulicy Młyńskiej postępuje budowa podziemnego kolektora. Prace rozpoczęto od strony ulicy Pilotów i właśnie dotarły one do ulicy Miechowity. Aby można było kontynuować roboty, konieczne było przesunięcie na północ tymczasowej jezdni, kierującej ruch na ulicy Młyńskiej z zachodniej jezdni, przy zjeździe z ronda Polsadu, na jezdnię wschodnią. Początkowo zakładano całkowicie zamknięcie ulicy Miechowity, jednak ostatecznie pozostawiono możliwość wahadłowego przejazdu dla pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

I właśnie takie zmiany w organizacji ruchu wprowadzono wczoraj na ulicy Młyńskiej i Miechowity. Obecnie nie ma możliwości skrętu z ulicy Młyńskiej w Miechowity, jak i w kierunku przeciwnym, z wyjątkiem autobusów. Jednocześnie przesunięto przystanek Miechowity w kierunku Ronda Młyńskiego za skrzyżowanie z ulicą Bohaterów Wietnamu. Przygotowane zmiany zostały negatywnie ocenione przez mieszkańców, którzy zgłosili swoje uwagi na Radzie Budowy we czwartek 14 marca. Wykonawca wraz z Zarządem Dróg Miasta Krakowa, odpowiedzialnym za realizację inwestycji, obiecali pochylić się jeszcze raz nad wprowadzonymi rozwiązaniami. Pozostałe miejsce na wylocie ulicy Miechowity w Młyńską nie pozostawia jednak zbyt wielkiego pola manewru.

 

Przez weekend ruch w rejonie ulicy Młyńskiej i Miechowity odbywał się w miarę płynnie. Wiadomo jednak, że dopiero pierwszy dzień roboczy pokaże realny wpływ nowej organizacji ruchu na poruszanie się pojazdów. W każdym razie w poniedziałek 18 marca mieszkańców tego rejonu czeka kolejny ciężki poranek.

Nowy tymczasowy...
Przejazd z ulic...
Przystanek Miec...
Ściągnięta nawi...
Wyłączona jezdn...
Autobus linii 1...
Autobus linii 1...
Autobus linii 5...
Autobus linii 1...

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1513 gości oraz 1 użytkownik.