/** */

Aktualności

Mercedes-Benz City 75 numer PA102 doczekał się krakowskich barw

Przebywający od 2019 roku minibus Mercedes-Benz City 75 w końcu doczekał się krakowskich barw. Pojazd można było wczoraj zobaczyć na linii 176 i 476 w charakterystycznym biało-niebieskim malowaniu. Mikrobus początkowo był wypożyczony, jednak w 2022 roku został zakupiony przez MPK. Teraz zyskał nowe malowanie.

 

Mikrobus Mercedes-Benz City 75 po raz pierwszy pojawił się w Krakowie w lipcu 2019 roku. Pojazd został wyprodukowany w 2018 roku. Przez trzy miesiące przebywał na jazdach testowych w naszym mieście. Potem zniknął, jednak nie na długo. W listopadzie tego roku uruchomiono bowiem linię 176, kursującą z Kostrza do Bodzowa. Z uwagi na minimalne parametry ulicy Widłakowej, do obsługi tej linii konieczne było skierowanie jednego z trzech posiadanych minibusów Mercedes-Benz Sprinter 516, przeznaczonych do obsługi usługi Telebus. W takiej sytuacji nie było jednak zapewnionego pojazdu rezerwowego. W związku z tym zdecydowano się ponownie sprowadzić wspomniany minibus Mercedes-Benz City 75. Od tego czasu przebywał on w Krakowie, kursując praktycznie wyłącznie na linii 176. W 2022 roku został zakupiony przez krakowskie MPK. Cały czas jednak jeździł w oryginalnej, białej kolorystyce.

 

Wprowadzenie do ruchu czterech minibusów Automet w lutym bieżącego roku pozwoliło w końcu na zwolnienie mikrobusu Mercedes-Benz City 75 z linii 176 i przemalowanie go w Krakowie barwy. Pojazd ten zyskał malowanie zbliżone do tego, jakie posiadają wspominane już wcześniej najnowsze minibusy Automet. Wczoraj można go było zobaczyć po raz pierwszy na liniach 176 i 476 w nowych barwach.

Minibus Mercede...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1222 gości oraz 1 użytkownik.