/** */

Aktualności

Pod koniec kwietnia ruszy przebudowa ulicy Bogucianka

We czwartek 25 kwietnia rozpocznie się przebudowa ulicy Bogucianka na odcinku od ulicy Bolesława Śmiałego do ulicy Walgierza Wdałego. Chociaż prace początkowo nie spowodują zmian w organizacji komunikacji miejskiej, jednak w ciągu kilku tygodni nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Bogucianka. Inwestycja ma potrwać do końca roku.

 

Ulica Bogucianka stanowi dosłowny kręgosłup komunikacyjny Tyńca. Z drogi tej korzysta też wiele osób dojeżdżających ze Skawiny do Krakowa. Stan ulicy od dawna domaga się gruntownego remontu. Jednocześnie, w ramach inwestycji przewidziano między innymi budowę chodników czy peronów przystankowych. Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy od dawna domagają się tych prac, chociaż sami mają świadomość, że będzie to bardzo trudny okres dla całego osiedla.

 

W pierwszym etapie robót, które rozpoczną się we czwartek 25 kwietnia, zaplanowano przebudowę instalacji podziemnych na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego, Bogucianka i Benedyktyńska. W tym czasie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, na odcinku przebudowywanego skrzyżowania. W związku z tym również, zmianie ulegnie lokalizacja przystanków Tyniec 01/02, które zostaną przeniesione w rejon posesji przy ulicy Bogucianka 18.

 

Po zakończeniu powyższych prac, ulica Bogucianka zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ulicy Bolesława Śmiałego do ulicy Walgierza Wdałego. Takie rozwiązanie jest konieczne, aby można było przeprowadzić w sposób bezpieczny roboty ziemne, związane z głębokimi wykopami pod kanalizację. Autobusy od strony miasta będą zawracać na tymczasowej pętli, zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego, Bogucianka i Benedyktyńska. Dzięki temu, przez cały okres prowadzonych prac, w rejon Tyńca docierać będzie linia 112, obsługiwana taborem przegubowym. Od strony Skawiny zaplanowano skrócenie linii autobusowej 203 do pętli Tyniec Kamieniołom. Uruchomiona zostanie też linia zastępcza, obsługiwana taborem mini, która docierać będzie w rejon skrzyżowania ulicy Bogucianka i Walgierza Wdałego. Mieszkańcy wnioskowali o zapewnienie bezpośredniego połączenia pojazdem o minimalnych parametrach, tak aby dało się dojechać z rejonu Podgórek Skawińskich do centrum Tyńca. W związku z tym odbył się nawet przejazd próbny minibusem Automet z początkiem marca bieżącego roku, między innymi po ulicach: Lutego Tura, Heligundy, Walgierza Wdałego, Zakleśnie i Obrony Tyńca. Potwierdził on jednak, że nie ma możliwości wyznaczenia trasy objazdowej tymi ulicami.

 

Powyższy etap zajmie najwięcej czasu. Trwać będzie bowiem przez kilka miesięcy. W ostatnim etapie robót drogowcy powrócą na skrzyżowanie ulicy Bolesława Śmiałego, Bogucianka i Benedyktyńska, by dokończyć prace związane z układaniem nawierzchni jezdni, krawężników i chodników. Wówczas jednak autobusy będą już mogły kursować po ulicy Bogucianka. Cała inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1337 gości oraz 1 użytkownik.