/** */

Aktualności

Linia 434 znów kursuje do ZOO

Od ubiegłego weekendu przywrócone zostało funkcjonowanie linii 434, wspomagającej linię 134 na ostatnim odcinku jej trasy, pomiędzy przystankami Baba Jaga i ZOO. Połączenia te, podobnie jak linia rekreacyjna LR0 do Ojcowskiego Parku Narodowego, w dni wolne od pracy cieszą się dużym zainteresowaniem pasażerów.

 

Trwa długi weekend majowy, który w tym roku charakteryzuje się szczególnie korzystną pogodą. W rezultacie wiele atrakcji turystycznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Przykładowo, w mediach pojawiły się zdjęcia i filmy opisujące kilometrowe korki na drodze do Zakopanego. Jednocześnie jednak, Koleje Małopolskie po raz pierwszy w historii do obsługi pociągu Luxtorpeda, łączącego Kraków z Zakopanem, skierowały skład złożony aż z trzech jednostek EN78.

 

Również w Krakowie połączenia o charakterze rekreacyjnym cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów. Dlatego już od minionej soboty 27 kwietnia, zdecydowano się uruchomić linię wspomagającą 434 oraz zwiększyć liczbę kursów linii LR0. Pierwszy z autobusów dowozi osoby, które zdecydowały się pozostawić swój pojazd na parkingu przy ulicy Kukułczej. Na podstawie biletu parkingowego, mogą one za darmo dotrzeć autobusem Komunikacji Miejskiej w Krakowie do Ogrodu Zoologicznego. Jednocześnie nie zabierają miejsca osobom, które dojeżdżają do ZOO z centrum Krakowa autobusami linii 134.

 

Linia LR0 zapewnia natomiast dojazd z centrum Krakowa do Ojcowskiego Parku Narodowego. Dotychczas kursowała raz na 70 minut. Od ubiegłej soboty jeździ dwa razy częściej, czyli co 35 minut i w wydłużonych godzinach, od około 8:00 do 20:00, czyli tak jak w ubiegłym roku. Wczoraj bardzo wielu mieszkańców zdecydowało się skorzystać z tego połączenia.

 

W trakcie poprzedniego weekendu na swoją stałą trasę powróciła też linia 134. Przez ostatnie pół roku kursowała bowiem w wydłużonej relacji do Salwatora, pełniąc funkcję komunikacji zastępczej dla tego rejonu. Teraz jednak zdecydowano się zrezygnować z tego rozwiązania, a linia 134 znów kursuje na trasie Cracovia Stadion - ZOO.

Autobus Solaris...
Autobus Solaris...
Autobus Solaris...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1282 gości oraz 1 użytkownik.