/** */

Aktualności

Separatory na ulicy Limanowskiego i Wielickiej

Dziś w nocy zakończył się montaż separatorów oddzielających ruch tramwajowy od samochodowego wzdłuż torowiska na ulicy Limanowskiego i Wielickiej. Był to ostatni element remontu prowadzonego na tym ciągu w okresie letnim.
Separatory, ze względu na ograniczone środki finansowe, zamontowane zostały w miejscach, w których najczęściej dochodziło do wjazdu samochodów na torowisko mimo wyznaczenia na jezdni linii ciągłej i blokowania ruchu tramwajowego. Na dwóch odcinkach separator położono wzdłuż torowiska. Są to fragmenty od przejścia dla pieszych przy ulicy św. Kingi do przystanku tramwajowego "Powstańców Wielkopolskich" oraz od azylu dla pieszych za skrzyżowaniem ulicy Wielickiej z aleją Powstańców Wielkopolskich do kontrałuków w rejonie cmentarza Podgórskiego. Dodatkowo, separator pojawił się w osi torowiska na odcinku ulicy Limanowskiego od ulicy Lwowskiej do ulicy Tarnowskiego. Główną funkcją tego separatora ma być ograniczenie niedozwolonych manewrów przez kierowców, czyli skrętów w lewo z ulicy Rękawka i ulicy Tarnowskiego oraz w ulicę św. Kingi. Na tym odcinku z uwagi na zbyt wąski pas ruchu dla pojazdów, nie można było zamontować separatora wzdłuż torowiska.
Wdrożone rozwiązania powinny pozytywnie wpłynąć zarówno na płynność przejazdu pociągów tramwajowych jak i poprawę bezpieczeństwa ruchu poprzez wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców, wykonujących niedozwolone na tym odcinku manewry skrętu w lewo lub nawet zawracania.

Początek separa...
Rejon przejścia...
Zabezpieczenie ...
Koniec separato...
Początek separa...
Wydzielone toro...
Koniec separato...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1062 gości oraz 1 użytkownik.