/** */

Aktualności

Zimowe zamieszanie

Mamy za sobą drugi tegoroczny atak zimy. O ile pierwszy wystąpił w ostatni weekend października i nie spowodował większych utrudnień na ulicach Krakowa, o tyle padający śnieg w nocy z niedzieli na poniedziałek musiał skutkować sporymi problemami komunikacyjnymi w całym mieście.
Od rana po Krakowie jeździło się bardzo powoli. W związku ze złymi warunkami na drogach, linie autobusowe numer 215 i 225 zostały skrócone do Zbydniowic, natomiast linia numer 248 kursowała tylko do Bolechowic. Śnieg przestał padać koło 8:30 i dopiero wówczas udało się opanować sytuację. Dodatkowe zamieszanie na mieście spowodowało wykolejenie składu E1+c3 obsługującego 1-03 na skrzyżowaniu ulicy Dominikańskiej i św. Gertrudy, a także zatrzymania spowodowane przez zepsute tramwaje oraz zasypane przez śnieg zwrotnice.
Od wczoraj nie jeżdżą również tramwaje po ulicy Łowińskiego. W niedzielę około 12:20 doszło bowiem do poszerzenia prześwitu pomiędzy szynami o kilkadziesiąt milimetrów. W rezultacie pociągi linii numer 4 w kierunku Wzgórz Krzesławickich kursowały po stałej trasie, natomiast w stronę miasta objazdem przez ulicę Kocmyrzowską, Andersa, Kopiec Wandy, Kombinat i dalej po swojej trasie do Bronowic Małych. Dziś od rana zdecydowano się zrezygnować z tego karkołomnego objazdu i skrócono czwórkę do pętli Kopiec Wandy. W związku z tym po torowisku w ulicy Ujastek od skrzyżowania z ulicą Mrozową oraz w ulicy Łowińskiego nie kursują obecnie żadne liniowe tramwaje. W zamian nie uruchomiono komunikacji zastępczej. Pasażerowie mogą korzystać z linii autobusowych numer 138 i 142, kursujących równolegle do wyłączonego z ruchu torowiska
 Mamy też kilka dobrych wiadomości. Wozy GT6, mimo kolejnych zapowiedzi na różnych stronach i forach internetowych o wycofaniu z ruchu, czy w końcu pożegnalnej imprezy, wciąż jeżdżą po mieście i bez większych problemów przetrwały dzisiejszy atak zimy. Dziś na 23-01 kursował wóz numer 189, a na 23-04 wóz numer 188. Ponadto, sporą ciekawostką było dzisiejsze kursowanie wozu NGT6 - 2015 na brygadzie 52-14. Dotychczas linię tę obsługiwały wyłącznie wozy E1+c3. Te pojawiły się za to na linii numer 14 i to co najmniej na dwóch brygadach. Nowe Bombardiery chyba przestraszyły się zimy, bo poza wspomnianymi wiedeńcami, na 14-06 wyjechał wóz NGT6 - 2039. Dodatkowo, wieczorem na linii numer 22 jeden ze składów wiedeńskich zastąpiony został pociągiem 2x105Na - 808+810.  

Bombardier NGT6...
Bombardier NGT6...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1413 gości oraz 1 użytkownik.