Aktualności
Umowa z Mobilisem podpisana
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: czwartek, 07, listopad 2013 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2981
W połowie przyszłego roku firma Mobilis przejmie obsługę 12 linii autobusowych. W dniu dzisiejszym podpisana została umowa na świadczenie usług przewozowych w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Jednocześnie, Mobilis zaprezentował autobus AMZ CitySmile 10E. Są spore szanse, że właśnie takie pojazdy będą eksploatowane w naszym mieście zarówno w wersji tradycyjnej jak i elektrycznej.
Mobilis od 1 sierpnia 2014 roku przejmie obsługę linii numer: 102, 120, 138, 142, 152, 159, 168, 178, 182, 352, 482 i 502. Do ich obsługi planuje zakupić między innymi takie pojazdy, jak dzisiaj zaprezentowany AMZ CitySmile 10E. Wiadomo, że będą to wozy 10 i 12 metrowe. Pojazdy przegubowe dostarczy inny producent. Mobilis będzie obsługiwał powyższe linie przez 10 lat.
Jednocześnie, Mobilis wysunął pomysł obsługi dodatkowej linii autobusami elektrycznymi. Wśród propozycji padła linia 100 do Kopca Kościuszki lub 134 do ZOO. Są więc spore szanse, że Kraków będzie pierwszym miastem, w którym eksploatowane będą autobusy elektryczne. Tymczasem na razie w dniu dzisiejszym, zaprezentowany elektryczny autobus AMZ CitySmile 10E dotarł do ZOO. Zapewne za jakiś czas dowiemy się, czy takie pojazdy zagoszczą w Lasku Wolskim na stałe.


Komentarze