/** */

Aktualności

Prezentacja Księgi Identyfikacji Wizualnej Pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie

W dniu dzisiejszym na dolnym poziomie Ronda Mogilskiego odbyła się prezentacja Księgi Identyfikacji Wizualnej Pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. W trakcie spotkania pokazano nie tylko samą Księgę, ale również pierwszy, posiadający barwy zgodne z tym dokumentem, autobus AMZ CITY SMILE CS 10 LF, należący do firmy Mobilis.

 

Księga Identyfikacji Wizualnej Pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie powstawała przez ostatni rok przy udziale specjalistów z Akademii Sztuk Pięknych. Dokument określa zarówno kolory, w jakie mają być malowane krakowskie autobusy i tramwaje, jak i zawiera karty prezentujące wzory malowania dla większości pojazdów obecnie eksploatowanych w naszym mieście. W Księdze znalazł się również zestaw ujednoliconych piktogramów, które będą używane zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Finałem prowadzony przez ostatni rok prac było wydanie Zarządzenia nr 1283 Prezydenta Miasta Krakowa, w sprawie przyjęcia Księgi Identyfikacji Wizualnej Pojazdów wykonujących przewozy w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie, wydane w dniu 14 maja 2014 roku. Od tego czasu Księga jest obowiązującym dokumentem dla operatorów wykonujących przewozy w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

 

Jako pierwsze na ulice Krakowa w nowym malowaniu wyjadą autobusy AMZ i Mercedes Conecto, zakupione przez firmę Mobilis do obsługi linii autobusowych w ramach kontraktu, którego realizacja rozpocznie się z dniem 1 sierpnia 2014 roku. Samo Zarządzenie nr 1283 oraz Księga Identyfikacji Wizualnej Pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie dostępne są tutaj.

Prezentacja Ksi...
Prezentacja Ksi...
Pierwszy autobu...

Komentarze  

 
+2 #7 PSMKMS 2014-05-21 19:56
Na dwukierunkowych najpewniej herby będą na obu końcach.
 
 
+1 #6 krzychu21 2014-05-21 16:40
Ja uważam, że pojazdy KM powinny być całe niebieskie (tak jak NGT8). Jedynie NGT6 mogłyby zostać z białymi i czarnymi przodami.
 
 
0 #5 Maciej Tomaszewski 2014-05-21 16:25
Cytuję Arsents:
Ciekawe czy remontowane w TR wagony E1+c3 #144,145,146 dostana już nowe malowanie ? i jak jest z tymi numerami taborowymi z przodu pojazdów /ten autobus posiada/ w/g KIWPKM ma nie być czego sobie nie wyobrażam :sad:

Przecież mają mieć numery taborowe, tylko z przodu zostaną przeniesione na prawy bok kabiny motorowego. Zastanawiam się co z GT8S, bo z przodu mają mieć herb Krakowa, z tyłu numer taborowy na ścianie. Tyle, że... wagony dwukierunkowe mają dwa przody :P Bardzo sceptycznie podchodziłem do kwestii tego malowania,szcze gólnie w przypadku tramwajów, ale tak sobie przeglądam i idzie się przyzwyczaić, nie wygląda źle. Za to bardzo fajnie wyglądają piktogramy i naklejki, są śliczne i nowoczesne :) Wracając do kwestii malowania, to dziwnie wygląda tylko Tantus, Citara oraz wagony z niską wstawką po środku. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.
 
 
+4 #4 VolferSSJ 2014-05-21 09:46
Cytat:
Mi ten wzór NGT6 w nowych barwach nie leży. Wg mnie wszystkie pojazdy Komunikacji Miejskiej powinny byc jak NGT8 - on ma najlepsze malowanie!
Zasadniczo się zgadzam Piotrze. Z jedną różnicą... wszystkie tramwaje powinny być "w desęń obeccnego NGT8", bo autobusy wyglądają wcale nieźle. ;-)
 
 
+4 #3 Piotr Cholewa 2014-05-20 22:38
Mi ten wzór NGT6 w nowych barwach nie leży. Wg mnie wszystkie pojazdy Komunikacji Miejskiej powinny byc jak NGT8 - on ma najlepsze malowanie! A obecne malowanie NGT6 tez nie jest złe! Ale w EU8N powinny zniknąc te wszystkie paski białe. Wyglądałby on wówczas nowocześniej! :-)
 
 
+3 #2 Arsents 2014-05-20 22:27
Ciekawe czy remontowane w TR wagony E1+c3 #144,145,146 dostana już nowe malowanie ? i jak jest z tymi numerami taborowymi z przodu pojazdów /ten autobus posiada/ w/g KIWPKM ma nie być czego sobie nie wyobrażam :sad:
 
 
+4 #1 Artegor 2014-05-20 22:24
Mi osobiście nie podobają się nowe malowania tramwajów, bo mają za dużo białego i czarnego (szczególnie EU8N i E1).
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 406 gości oraz 0 użytkowników.