/** */

Aktualności

Remont torowiska na ulicy św. Gertrudy i Bieńczyckiej od 14.06.2014

W sobotę, 14 czerwca, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Tym razem z ruchu tramwajowego wyłączone zostanie skrzyżowanie ulicy św. Gertrudy i Dominikańskiej oraz torowisko w ulicy Bieńczyckiej.

 

Zmiany w funkcjonowaniu krakowskie komunikacji miejskiej tym razem związane są z rozpoczęciem się kolejnego etapu prac przy przebudowie ulicy Mogilskiej i alei Jana Pawła II oraz rozpoczęciem wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy św. Gertrudy i Dominikańskiej. Z tego powodu, w sobotę 14 czerwca, z ruchu tramwajowego wyłączone zostanie torowisko w ulicy Bieńczyckiej na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego do Ronda Czyżyńskiego oraz torowisko tramwajowe w ulicach Stradomskiej, św. Gertrudy, Dominikańskiej i Franciszkańskiej.

 

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

  • linie tramwajowe numer 6, 13, 19, 70 zostaną zawieszone;
  • zastępcze linie numer 74, 728 zostaną zlikwidowane;
  • linia tramwajowa numer 1 kursować będzie od Wzgórz Krzesławickich do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie aleją Andersa do Placu Centralnego im. R. Reagana, aleją Jana Pawła II, aleją Pokoju, Grzegórzecką, Starowiślna, Westerplatte, Basztową, Dunajewskiego, Podwale, Zwierzyniecką do Salwatora;
  • linia tramwajowa numer 2 kursować będzie na stałej trasie ze zmniejszoną częstotliwością do 20 minut;
  • linia tramwajowa numer 8 kursować będzie z Borku Fałęckiego do przystanku Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Starowiślna, Westerplatte, Basztowa, Dunajewskiego do Teatru Bagatela i dalej bez zmian do Bronowic Małych;
  • linia tramwajowa numer 10 kursować będzie z Borku Fałęckiego do przystanku Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Grzegórzecka do Ronda Grzegórzeckiego i dalej bez zmian do Pleszowa;
  • linia tramwajowa numer 14 kursować będzie z Mistrzejowic do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie aleją Andersa do Placu Centralnego im. R. Reagana, aleją Jana Pawła II, aleją Pokoju i dalej bez zmian do Bronowic;
  • linia tramwajowa numer 18 kursować będzie od Czerwonych Maków do przystanku Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Starowiślna, Westerplatte, Basztowa do Basztowej LOT i dalej bez zmian do Krowodrzy Górki;
  • linia tramwajowa numer 52 kursować będzie z Osiedla Piastów do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie aleją Andersa do Placu Centralnego im. R. Reagana, aleją Jana Pawła II, aleją Pokoju i dalej bez zmian do Czerwonych Maków;
  • zastępcza linia tramwajowa numer 71 kursująca na trasie z Bronowic Małych ulicami: Bronowicka, Podchorążych, Królewska, Karmelicka, Podwale, Zwierzyniecka do Salwatora z częstotliwością co 20 minut przez cały tydzień do około godziny 20:00;
  • zastępcza linia tramwajowa numer 73 kursująca na trasie z Nowego Bieżanowa ulicami: Teligi, Wielicka, Limanowskiego, Krakowska, Dietla, Grzegórzecka, Powstania Warszawskiego, tunel pod Dworcem PKP do Dworca Towarowego z częstotliwością i godzinami funkcjonowania jak linia 13;
  • zastępcza linia tramwajowa numer 76 kursująca na trasie z Kurdwanowa ulicami: Witosa, Nowosądecka, Wielicka, Limanowskiego, Krakowska, Dietla, Starowiślna, Westerplatte, Basztowa, Długa, Kamienna do Dworca Towarowego z częstotliwością i godzinami funkcjonowania jak linia 6;
  • linia autobusowa numer 128 zostanie przywrócona na trasie Mistrzejowice - Rondo Młyńskie, Meissnera (powrót: Ułanów, Ugorek), Mogilska, Rondo Mogilskie i dalej bez zmian do Powstańców Wielkopolskich;
  • linia autobusowa numer 610 będzie kursować po nowej trasie: od Borku Fałęckiego do przystanku Stradom bez zmian, następnie ulicami: Dietla, Wielopole (powrót: Starowiślną), Westerplatte i dalej bez zmian do Prądnika Czerwonego.

 

Linie tramwajowe numer 1, 14 i 52 kursujące z centrum Krakowa w kierunku Nowej Huty na Placu Centralnym im. R. Reagana będą się zatrzymywać na obu istniejących przystankach (jak dla linii 4 i 22 w kierunku Kombinatu i jak dla linii 16, 21, 77 w kierunku DH Wanda).

Komentarze  

 
0 #4 bleeeb 2014-06-09 01:39
Jak zwykle cacy - ZIKiT zabrał #19 i ze Starowiślnej nie ma nic w stronę Łagiewnik via Most Powstańców Śląskich i Limanowskiego.
 
 
+2 #3 MT 2014-06-08 22:15
Z tego, co zrozumiałem, przy torowisku na Bieńczyckiej nic nie będzie robione, natomiast jej zamknięcie wymusza kolejny etap przebudowy Ronda Czyżyńskiego.
 
 
+8 #2 Piotr Cholewa 2014-06-07 22:53
To bedzie hit! NGT8 na Placu Centralnym! ;-)
 
 
+12 #1 Piotr Cholewa 2014-06-07 22:52
Bieńczycka? Oj jej się tam należy remoncik skali co najmniej takiej jaki jest obecnie na Mogilskiej, chociaż lepszy taki niż żaden.
 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.