Aktualności
Pokaz ekologicznych pojazdów pod Kraków Areną
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: czwartek, 18, wrzesień 2014 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2231
W dniu dzisiejszym, w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, pod Kraków Areną zorganizowana została wystawa ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. Wśród zaprezentowanych pojazdów znalazły się zarówno znane z ulic Krakowa autobusy elektryczne, jak i jeden Mercedes, którego dotychczas w naszym mieście nie widzieliśmy.
W sumie pokazanych zostało siedem autobusów, w tym pięć wozów elektrycznych, znanych krakowianom z kursowania na liniach numer 115 i 154. Dodatkowo, na wystawę sprowadzony został jeden z nowych krakowskich Solarisów Urbino 18 MetroStyle. Jedynym pojazdem, dotychczas nie widzianym w naszym mieście, był Mercedes Citaro, wyposażony w silnik spełniający normy emisji spalin Euro VI.
W dniu dzisiejszym w Krakowie pojawił się jeszcze jeden pojazd przyszłości, który jednak nie został zaprezentowany popołudniu pod Kraków Areną. Wóz noszący miano "Autotram" przybył do naszego miasta na lawecie, po czym wieczorem został z powrotem załadowany na lawetę i wyruszył w drogę powrotną w kierunku zachodniej granicy. Futurystyczny pojazd, będący połączeniem autobusu z tramwajem mogli jedynie z bliska zobaczyć uczestnicy zamkniętej konferencji "Ekologiczny Transport Przyszłości".

