Aktualności
Koniec prac na skrzyżowaniu ulicy św. Gertrudy i Dominikańskiej
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: poniedziałek, 07, lipiec 2014 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2287
Dobiegają końca prace przy wymianie szyn na skrzyżowaniu ulicy św. Gertrudy i Dominikańskiej. Do zrobienia pozostało już tylko ułożenie nawierzchni asfaltowej, jednak nim to nastąpi, beton wylany pomiędzy wymienione szyny musi odpowiednio stężeć. Według obecnych planów tramwaje mają powrócić na ulicę Stradomską, św. Gertrudy i Dominikańską w najbliższy poniedziałek 14 lipca.
Pociągi retro do Mszany Dolnej
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: niedziela, 06, lipiec 2014 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2214
Wraz z rozpoczęciem szkolnych wakacji letnich w ubiegły weekend, ponownie na trasę z Chabówki do Mszany Dolnej wyjechały pociągi retro prowadzone parowozem. Składy kursować mają we wszystkie soboty, niedziele i święta aż do 31 sierpnia za wyjątkiem soboty 23 sierpnia, gdy w Chabówce odbędzie się tradycyjna "Parowozjada".
Przenosiny Solarisów z Płaszowa na Wolę
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: sobota, 05, lipiec 2014 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2564
W długi weekend majowy miejsce stacjonowania zmieniło 5 autobusów Solaris Urbino 12, eksploatowanych dotychczas w zajezdni Płaszów. Autobusy PU904 - PU908 przeniesione zostały do zajezdni Wola Duchacka, gdzie otrzymały numery z przedziału DU904 - DU908. W ostatnich dniach dołączyły do nich dwa kolejne Solarisy, tym razem przegubowe.
Otwarcie wlotu ulicy Meissnera do Mogilskiej
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: piątek, 04, lipiec 2014 10:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2320
W najbliższy poniedziałek, 7 lipca, kolejny raz zmieni się organizacja ruchu w związku z prowadzoną przebudową ulicy Mogilskiej i alei Jana Pawła II. Tym razem zmiany polegać będą przede wszystkim na przeniesieniu ruchu samochodowego na wykonane już nowe jezdnie ulicy Mogilskiej i alei Jana Pawła II. Udrożniony zostanie również wlot ulicy Meissnera do ulicy Mogilskiej.
Umowa na tramwaje z PESY podpisana
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: czwartek, 03, lipiec 2014 22:00
- PSMKMS
- Odsłony: 2979
W dniu dzisiejszym podpisana została umowa pomiędzy krakowskim MPK a firmą PESA. Tym samym producent z Bydgoszczy może w końcu bez obaw zabrać się za realizację zamówienia, które zdobył jeszcze w ubiegłym roku wygrywając przetarg na dostawę 36 wagonów tramwajowych dla Krakowa.

