/** */

Aktualności

Wdyłużenie linii 422 do Kantorowic

W ubiegły poniedziałek, 14 kwietnia, Komunikacja Miejska w Krakowie objęła swym zasięgiem kolejny rejon miasta, docierając do Kantorowic. Jest to jedno z ostatnich osiedli w Nowej Hucie, które dotychczas pozbawione było autobusu lub tramwaju. Wydłużona została tu linia 422, która utworzona została w ubiegłym roku, by obsługiwać szpital okulistyczny na Wzgórzach Krzesławickich.

Czytaj więcej...

Linia 169 powróciła na ulice Krakowa

W dniu dzisiejszym na ulice Krakowa powróciła linia autobusowa numer 169. Nie kursuje już jednak do Nowej Huty, tylko na osiedle Gotyk, gdzie zlokalizowano nową końcówkę noszącą nazwę "Górka Narodowa Wschód". Uroczyste uruchomienie linii miało miejsce o godzinie 12:00 właśnie na Górce Narodowej.

Czytaj więcej...

Przetarg na wykonawcę koncepcji tramwaju na Mistrzejowice

Tempo rozbudowy sieci tramwajowej w naszym mieście nie maleje. Dopiero co otwarto trasy na Mały Płaszów i do Czerwonych Maków. Trwa budowa połączenia pomiędzy ulicą Lipską i Wielicką oraz przygotowywanie projektu do budowy trasy z Krowodrzy na Górkę Narodową. W dniu dzisiejszym natomiast Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na „Opracowanie koncepcji dla budowy linii tramwajowej KST Etap IV (ul. Meissnera - Mistrzejowice) wraz z opracowaniem materiałów i złożeniem wniosku o wydanie decyzji o ŚU, oraz uzyskaniem prawomocnej decyzji o ŚU.”

Czytaj więcej...

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie Świąt Wielkanocnych 2014

Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, na które przygotowuje się również krakowska komunikacja miejska. W tym roku, w odróżnieniu od lat poprzednich, praktycznie nie będzie żadnych cięć w kursowaniu tramwajów i autobusów. Tradycyjne zmiany w organizacji komunikacji będą mieć miejsce w Poniedziałek Wielkanocny na Salwatorze, w związku z odbywającym się tam odpustem "Emaus".

Czytaj więcej...

Linia 169 na Osiedle Gotyk

W najbliższy czwartek, 17 kwietnia, na ulice Krakowa powróci linia autobusowa numer 169. Wraz z jej uruchomieniem, dostęp do transportu zbiorowego zyskają mieszkańcy Osiedla Gotyk, położonego w rejonie ulicy Księdza Meiera. Warunki podróży powinny poprawić się również w ciągu Alei Trzech Wieszczów, które obsługiwane będą przez dodatkową linię.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 478 gości oraz 1 użytkownik.