/** */

Czechy - Karlove Vary

Karlove Vary są jednym z najbardziej znanych miast czeskich na świecie. Ten znajdujący się na zachód od Pragi ośrodek jest przede wszystkim popularnym uzdrowiskiem. Miasto, poza walorami zdrowotnymi, zachęca również do przyjazdu swoją piękną zabudową. Wzdłuż ulic w dzielnicy uzdrowiskowej górują bowiem piękne kamienice.

 

W mieście znajduje się dość dobrze rozwinięta sieć autobusowa, która w zupełności zaspokaja potrzeby transportowe mieszkańców.
Obecnie po mieście kursuje 18 linii autobusowych oznaczonych od numeru 1 do 22. Nie ma linii numer: 7, 16, 18 i 19. Komunikacja nocna składa się z dwóch linii autobusowych numer 51 i 52. Niemal wszystkie autobusy spotykają się w centrum miasta przy węźle Tržnice. Ponadto, od wiosny do jesieni w soboty, niedziele i święta po uzdrowisku kursuje linia numer 91.

 

Tabor eksploatowany w Karlovych Varach w zasadzie nie odbiega od "średniej krajowej" w Czechach. Są to przede wszystkim autobusy marki Karosa i Ikarus. Pierwszego producenta reprezentują modele: B731, B732, B931, B932, B952 oraz przegubowe B961. Ikarusy, to ostatnie sztuki przegubowych typu 280, oraz dużo młodsze, w pełni niskopodłogowe 412. Najnowszymi pojazdami są, również niskopodłogowe, autobusy marki Renault Citybus, które występują również pod nazwą Irisbus. Pewien "rodzynek" stanowi Škoda AB21.

 

Na uwagę zasługuje wiek taboru eksploatowanego w Karlovych Varach. Niemal wszystkie autobusy pochodzą z lat dziewięćdziesiątych lub są młodsze. Starsze pojazdy zostały już dawno wycofane z ruchu, a pasażerów i gości uzdrowiska coraz częściej wożą niskopodłogowe autobusy.

Jeden z najstar...
Karosa B731 num...
Najstarszymi au...
Malutki, niskop...
Przegubowy Ikar...
Jeden z nowszyc...
Jeden z nowszyc...
Najnowszą techn...
Zdjęcie autobus...

 

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.