/** */

Luksemburg

Luksemburg jest jednym z najmniejszych państw w Europie. Jednocześnie jest to jeden z najbogatszych krajów na świecie. Swoje siedziby ma tu ponad 100 banków, co tylko zachęca wielu majętnych mieszkańców innych krajów do osiedlania się na terenie tego państwa.

 

Mimo bogactwa Luksemburczyków, mieszkają tu również "normalni" ludzie, których nie stać na poruszanie się drogimi samochodami. Dlatego do przemieszczania się po miniaturowym Księstwie potrzebują sprawnej komunikacji. W Luksemburgu nie zobaczymy już jeżdżących tramwajów. Pozostało po nich jednak wiele pamiątek, które przechowywane są w Muzeum Tramwajów. Obecnie po Luksemburgu poruszać się można za pomocą pociągu jak i komunikacji autobusowej. 

 

Stolica państwa, również nosząca nazwę Luksemburg, posiada sporą sieć autobusów miejskich. W sumie po mieście kursują 22 linie oznaczone numerami od 1 do 22. Ponadto funkcjonują także dodatkowe linie specjalne oznaczone literami i cyframi, wśród których są również autobusy kursujące wyłącznie w nocy. Obecnie na stanie luksemburskiego przewoźnika znajdują się 143 pojazdy. Wśród nich jest 81 standardowych autobusów, 41 przegubowców, 4 minibusy, 10 midibusów, a także 3 autobusy hybrydowe i 5 sztuk innych pojazdów.

 

Poza autobusami miejskimi, w Luksemburgu spotkać można również pojazdy obsługujące połączenia międzymiastowe. Poszczególne linie oznaczone są trzycyfrowymi numerami.

Many NG202 są d...
Man NG202 numer...
Jeden z nowszyc...
Man NL202 numer...
Mercedes O405N ...
Mercedes O405N ...
W Luksemburgu e...
Hybrydowy Merce...
Hybrydowy DAB n...
Van Hool numer ...
Mercedes Citaro...
A to już pojazd...
Piętnastometrow...
Mercedes przyst...
Niskopodłogowy ...

Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 1221 gości oraz 1 użytkownik.