/** */

Białoruś - Mińsk

Mińsk jest stolicą Białorusi, państwa leżącego na wschód od Polski. Miasto liczy około 1,8 mln ludności i jest obsługiwane przez cztery podstawowe środki transportu: metro, tramwaje, trolejbusy i autobusy.

 

Czytaj więcej...

Belgia - Bruksela

Bruksela jest stolicą Belgii. Miasto jest ponadto siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, między innymi Unii Europejskiej i europejskiego dowództwa NATO. Bruksela może się również pochwalić piękną starówką. 

 

Czytaj więcej...

Belgia - Brugia

Brugia jest jednym z najsłynniejszych zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Odwiedzając Belgię nie można ominąć jednego z najpiękniejszych miejsc Flandrii. Miasto często nazywane jest "Wenecją Północy". Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, błądząc pomiędzy wąskimi uliczkami Brugii i przekraczając co chwilę kolejne, tajemnicze kanały.

Czytaj więcej...

Chorwacja - Dubrownik

Dubrownik jest jednym z większych i ważniejszych miast Chorwacji. Usytuowany na najpiękniejszym, wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, położony jest u podnóża góry Srdj. Chodząc po wąskich uliczkach Starego Miasta dojrzeć możemy wyłaniające się spomiędzy kamieniczek wysokie góry. Nie bez powodu miasto to jest nazywane "Perłą Adriatyku".

Czytaj więcej...

Chorwacja - Split

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Położony nad Morzem Adriatyckim uznawany jest z jeden z najważniejszych portów w kraju. Mieszka tu około dwustu tysięcy ludzi. Miasto jest również sporym ośrodkiem przemysłowym, nie tylko związanym z morzem. Są tu również zakłady chemiczne, cementowe, drzewne. W końcu jest to spory ośrodek turystyczny, stanowiący transportowe okno na świat Dalmacji.

Czytaj więcej...

Czechy - Decin

Decin położony jest w północnych Czechach, nad rzeką Łabą. Miasto liczy 52 tyś. mieszkańców i jest sporym ośrodkiem przemysłowym. Znajduje się tu przemysł maszynowy, młynarski, chemiczny, materiałów budowlanych, stocznia rzeczna, huta aluminium oraz zakłady włókiennicze. Decin jest też ważnym portem rzecznym, dużym węzłem kolejowym i drogowym. Miasto może się również pochwalić kilkoma zabytkami, jest tu zamek, późnogotycki most, secesyjna synagoga oraz bardzo ładne centrum. 

Czytaj więcej...

Czechy - Karlove Vary

Karlove Vary są jednym z najbardziej znanych miast czeskich na świecie. Ten znajdujący się na zachód od Pragi ośrodek jest przede wszystkim popularnym uzdrowiskiem. Miasto, poza walorami zdrowotnymi, zachęca również do przyjazdu swoją piękną zabudową. Wzdłuż ulic w dzielnicy uzdrowiskowej górują bowiem piękne kamienice.

Czytaj więcej...

Czechy - Ostrawa

Ostrawa jest przemysłowym ośrodkiem leżącym w północnych Czechach, w pobliżu polskiej granicy. W mieście, obok tramwajów i trolejbusów, funkcjonuje także dobrze rozwinięta sieć autobusowa. 

 

Czytaj więcej...

Czechy - Praga

Praga posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Podstawę systemu transportowego stolicy Czech stanowi metro i sieć tramwajowa. W ruchu aglomeracyjnym coraz większe znaczenie ma również kolej. Uzupełnienie wszystkich systemów szynowych stanowi natomiast sieć autobusowa, która w centrum miasta ma nieco marginalne znaczenie, jednak im dalej w kierunku przedmieść, tym gęstość linii rośnie.

Czytaj więcej...

Francja - Paryż

Paryż jest jednym z największych i najważniejszych miast w Europie. Stolica Francji słynie na cały świat z niezliczonych zabytków, począwszy od górującej nad miastem wieży Eiffla, a skończywszy na zbiorach muzeum w Luwrze. W Paryżu mieszka obecnie ponad 2 miliony mieszkańców. W całej aglomeracji żyje ponad 10 milionów ludzi. Ich wszystkich obsłużyć musi paryska komunikacja miejska, którą zarządza firma RATP.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 950 gości oraz 1 użytkownik.