/** */

AMZ City Smile CS10E

W lutym 2013 roku do zajezdni Wola Duchacka trafił na testy kolejny autobus napędzany wyłącznie przez prąd elektryczny. Po testach elektrycznego Solarisa na początku tego roku, przyszła kolej na konkurenta, pojazd City Smile CS10E firmy AMZ z Kutna. Co więcej, autobus ten wykazuje więcej zalet w stosunku do prezentowanego Solarisa. Jest dłuższy i może przejechać na jednym ładowaniu więcej kilometrów.

Czytaj więcej...

AMZ City Smile CS10LF

W połowie maja 2014 roku do Krakowa przybył pierwszy autobus AMZ City Smile CS 10 LF, wyprodukowany dla firmy Mobilis. Właśnie takie pojazdy 1 sierpnia bieżącego roku rozpoczną obsługę linii 102 i 168 w ramach nowej umowy. Autobus przyjechał do naszego miasta na kilkudniowe testy.

Czytaj więcej...

AMZ City Smile CS12LF

Po testach liczącego dziesięć metrów autobusu AMZ City Smile CS 10 LF, pod koniec maja 2014 roku przyszła kolej na dwunastometrową wersję CS 12 LF. Pojazd debiutował na ulicach Krakowa w dniu 28 maja na linii 178. Autobus przyjechał do naszego miasta na kilkudniowe testy, przed ostatecznym przekazaniem do odbiorcy, czyli firmy Mobilis.

Czytaj więcej...

ARTHUR H2 BUS

W lutym 2023 roku do Krakowa na jazdy testowe trafił kolejny, trzeci autobus zasilany wodorem. Pojazd ARTHUR H2 BUS przebywał w naszym mieście przez całą wiosnę, kursując nie tylko na linii 128, ale również między innymi na trasie do Wieliczki. Autobus ten, spośród wszystkich testowanych dotychczas w Krakowie pojazdów wodorowych, odwiedził najwięcej tras.

Czytaj więcej...

Automet MiniCity Electric

W połowie listopada 2020 roku do Krakowa na jazdy próbne trafił elektryczny mikrobus Automet MiniCity Electric. Pojazd ten przez dwa tygodnie w ramach testów obsługiwał kursy realizowane w ramach usługi Telebus po terenie Płaszowa i Rybitw.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity A0808MN

Na przełomie marca i kwietnia 2009 roku, w Krakowie testowany był Autosan A0808MN SanCity. Pojazd przybył do naszego miasta w ramach pokazu będącego częścią postępowania przetargowego na zakup siedmiu sztuk autobusów o długości 8,5m.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M09LE

23 marca 2011 roku na ulice Krakowa wyjechał testowy Autosan Sancity M09LE, następca modelu A0808MN SanCity i wcześniejszego Jelcza M083C Libero. Pojazd jest więc przedstawicielem tej samej rodziny autobusów, które są już eksploatowane w naszym mieście.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M10LF

Pod koniec sierpnia 2017 roku firma Mobilis sp. z. o.o., czyli pierwszy prywatny operator realizujący przewozy w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie, sprowadził na jazdy testowe autobus Autosan SanCity M10LF. Pojazd przebywał w naszym mieście do połowy września.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M12LE

W pierwszej połowie 2011 roku na ulicach Krakowa trwały testy kolejnych modeli autobusów marki Autosan. Jednym z ostatnich zaprezentowanych wozów, po niskopodłogowym M12LF i niskopodłogowym przegubowcu M18LF, był niskowejściowy pojazd M12LE.

 

Czytaj więcej...

Autosan SanCity M12LF

Na przełomie 2010 i 2011 roku w Krakowie gościł Autosan M12LF SanCity. Autobus trafił do naszego miasta w zamian za Autosana numer BA107, który pojechał do producenta na prace serwisowe. Wizyta wykorzystana została do przetestowania tego modelu na ulicach Krakowa. Nie była to ostatnia wizyta tego typu pojazdu w naszym mieście.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.