/** */

Augustów

Augustów jest uzdrowiskowym miastem, położonym w północno-wschodniej części naszego kraju. Poza funkcją turystyczną, jest to również ważny węzeł komunikacyjny oraz ośrodek przemysłowy. Z tego powodu zapewnienie sprawnego systemu komunikacji autobusowej jest istotnym elementem funkcjonowania tego miasta.

Czytaj więcej...

Białogard

Białogard położony jest w województwie Zachodniopomorskim. Miasto liczy niecałe 25 tysięcy mieszkańców. W połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku uruchomiono tu system komunikacji miejskiej, oparty o autobusy. Funkcjonuje on do chwili obecnej, a pod koniec drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku przeszedł prawdziwa rewolucję taborową.

Czytaj więcej...

Gdańsk - Linia 100

W Gdańsku od października 2013 roku funkcjonuje niezwykła linia autobusowa. Czegoś podobnego nie zobaczymy w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Co 20 minut mikrobus Kapena Urby, należący do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przeciska się przez wąskie uliczki historycznego centrum miasta.

Czytaj więcej...

Jasło

Jasło jest przemysłowym miastem, położonym w południowo-wschodniej części Polski, w województwie Podkarpackim. Funkcjonuje tu sieć autobusowa, która poza obszarem miasta, obsługuje też okoliczne miejscowości. W jasielskiej komunikacji dominują autobusy marki Autosan. W mieście wciąż eksploatowanych jest 9 pojazdów modelu H9-35, prawdopodobnie najwięcej w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Jaworzno - Autobusy elektryczne

Jaworzno jest dużym ośrodkiem przemysłowym, kojarzonym głównie z elektrowniami korzystającymi z wydobywanego tu węgla kamiennego. Znajduje się w województwie Śląskim, jednak historycznie należy do Małopolski. Miasto od kilku lat stara się inwestować w infrastrukturę transportową, w tym również w posiadaną komunikację autobusową. Dzięki temu może pochwalić się jednym z najnowocześniejszych w naszym kraju parków taborowych i największym procentowym udziałem autobusów elektrycznych.

Czytaj więcej...

Kętrzyn

Kętrzyn jest średniej wielkości miastem, położonym w województwie Warmińsko-Mazurskim. Niegdyś był to prężny ośrodek przemysłowy. Obecnie jednak jego liczba mieszkańców od lat maleje. Mimo to, funkcjonuje tu niewielka sieć miejskiej komunikacji autobusowej, która dzięki inwestycjom, może pochwalić się całkiem niezłym taborem.

Czytaj więcej...

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest uzdrowiskowym miastem, położonym nad morzem Bałtyckim, na środkowym wybrzeżu. W lecie tłumnie odwiedzają go turyści. Zimą jednak nie pustoszeje. Funkcjonuje tu port rybacki oraz przystań jachtowa. Miasto posiada sprawny i rozbudowany system miejskiej komunikacji autobusowej, która wyjeżdża również poza jego granice.

Czytaj więcej...

Koszalin

Koszalin jest największym miastem regionu Środkowopomorskiego. Bliska odległość do brzegów morza Bałtyckiego przyczyniła się w przeszłości do powstania tu transportu zbiorowego, w tym do uruchomienia komunikacji tramwajowej. Dzisiaj po Koszalinie kursują już tylko autobusy, ale w ramach systemu transportowego po jeziorze Jamno pływają też statki wycieczkowe.

Czytaj więcej...

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest znanym uzdrowiskowym miastem, położonym w Beskidzie Sądeckim, na południu naszego kraju. Przez lata funkcjonował tu system komunikacji miejskiej, obsługiwany przez nowosądeckie WPK, następnie przez PKS, a ostatecznie zlecony prywatnym przewoźnikom. Z początkiem 2020 roku obsługą linii zajęła się w końcu sama Krynica.

Czytaj więcej...

Nowy Sącz

Jest trzecim co do liczby mieszkańców miastem w województwie Małopolskim. Położony u ujścia rzek Poprad i Kamienica do Dunajca, jednocześnie u podnóża Beskidu Sądeckiego, zachwyca pięknymi krajobrazami, które łączą się jednak z przemysłowym charakterem miasta. Nie dziwi więc fakt, że Nowy Sącz jest najważniejszym ośrodkiem w tym rejonie.

Czytaj więcej...

Zakopane

Leżące u podnóża Tatr Zakopane niewątpliwie uznawane jest za stolicę polskich gór. Miasto praktycznie przez cały rok przeżywa oblężenie turystów, którzy docierają tu najczęściej swoimi pojazdami, powodując w ten sposób duże utrudnienia w ruchu na wąskich ulicach oraz znaczne zanieczyszczenie powietrza. W 2015 roku władze Zakopanego postanowiły podjąć pierwsze kroki w celu utworzenia w mieście zalążków transportu zbiorowego z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 171 gości oraz 1 użytkownik.