/** */

Metro w Dubaju

Mówi się, że gdyby dawny Związek Radziecki i obecna Rosja funkcjonowały w sposób, w jaki czyni to metro moskiewskie, już dawno kraj ten prześcignąłby całą Europę Zachodnią i Stany Zjednoczone. Na tym polu podziemna kolej w stolicy Rosji jeszcze długo nie będzie mieć sobie równych. Tymczasem kilka tysięcy kilometrów na południe od Moskwy, szejk Dubaju stworzył miejską kolej, której wprawdzie do organizacji rosyjskiego ideału jeszcze trochę brakuje, ale na pewno pod względem nowoczesności i czystości metro to już dawno znalazło się w światowej czołówce. I to mimo, że funkcjonuje zaledwie od 9 września 2009 roku. Jednocześnie jest to najdłuższe automatyczne metro na świecie.

Czytaj więcej...

Metro w Londynie

Jest najstarszym systemem miejskiej kolei podziemnej na świecie i jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wielkiej Brytanii. Londyńskie metro, bo o nim mowa, mimo wieku do dziś pozostaje niezwykle sprawnym środkiem transportu, przewożącym każdego dnia ponad 5 milionów pasażerów.

Czytaj więcej...

Metro w Moskwie

Do dziś uchodzi za dumę Rosji. Uważane jest za jedną z niewielu rzeczy, w której państwom zachodnim nigdy nie udało się prześcignąć Związku Radzieckiego. Nie ma co ukrywać, jednym z symboli Moskwy jest metro, uznawane za najlepsze na świecie.
Niewiele sieci metra na kuli ziemskiej można uznać za atrakcję turystyczną o swoistych walorach artystycznych. Właśnie takie jest moskiewskie metro. Perony i hale stacji przypominają miniaturowe pałace, ozdobione są żyrandolami, rzeźbami i mozaikami. Jednocześnie jest to najwydajniejsza i najsprawniej działająca sieć metra na świecie. 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 149 gości oraz 1 użytkownik.