/** */

Berlin Hauptbahnhof

Jest jednym z największych, najnowocześniejszych i najbardziej okazałych dworców kolejowych w Europie. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 26 maja 2006 roku. Dwa dni później zaczął obsługiwać pierwszych pasażerów. Berlin Hauptbahnhof, bo o nim mowa, powstał na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożne, które odbyły się w Niemczech w 2006 roku. Obecnie jest to drugi co do wielkości dworzec kolejowy w Europie. Większy jest tylko Leipzig Hauptbahnhof.

Czytaj więcej...

Leipzig Hauptbahnhof

Jest największym dworcem kolejowym w Europie i to od chwili budowy, co miało miejsce w latach 1909 - 1915. Pierwsze miejsce objął po zdetronizowaniu dworca głównego we Frankfurcie nad Menem. Leipzig Hauptbahnhof jest czołowym dworcem, liczącym 13 peronów z 24 krawędziami peronowymi.

Czytaj więcej...

Milano Centrale

Jest to największy we Włoszech i jeden z największych w Europie dworzec kolejowy. Swoją wielkością tylko nieznacznie ustępuje dworcowi w Lipsku, uznawanemu za największy na naszym kontynencie. Stanowi bardzo ważny punkt we włoskiej sieci kolejowej, obsługując zarówno połączenia regionalne, krajowe, jak i międzynarodowe.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 143 gości oraz 1 użytkownik.