/** */

Kraków Główny

Dworzec kolejowy Kraków Główny, będący elementem Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego, jest najważniejszym węzłem transportowym w południowo-wschodniej Polsce i jednym z najważniejszych w całym kraju. Od lutego 2014 roku jest również pierwszym dworcem kolejowym w Polsce, w którym obsługa podróżnych odbywa się w podziemiach bezpośrednio pod peronami.

Czytaj więcej...

Katowice

Katowice są stolicą Województwa Śląskiego i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest to jednocześnie jeden z największych węzłów komunikacyjnych w kraju. Nie dziwi więc fakt, że w mieście tym znajduje się duży dworzec kolejowy, który jeszcze do niedawna bynajmniej nie był wizytówką miasta.

Czytaj więcej...

Warszawa Lotnisko Chopina

1 czerwca 2012 roku uruchomiona została stacja Warszawa Lotnisko Chopina. Tym samym położony w stolicy port lotniczy stał się pierwszym w naszym kraju, który posiada połączenie kolejowe z centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo, w czasach nieustannej likwidacji kolejnych odcinków torów, właśnie przybył nam ponad kilometr nowego torowiska kolejowego, nieco krótszy tunel i stacja podziemna.

Czytaj więcej...

Wrocław Główny

Bez większej przesady można stwierdzić, że jest to najpiękniejszy dworzec kolejowy w Polsce. Po latach zaniedbań i stale rosnącej warstwy brudu, w połowie 2012 roku w końcu odzyskał swój blask. Dziś niewątpliwie jest dumą Wrocławia i świetną wizytówką miasta. 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 154 gości oraz 1 użytkownik.