/** */

Rozwój sieci tramwajowej na Górnym Tarasie

Po realizacji niezwykle udanych projektów odbudowy połączenia tramwajowego do Dworca Głównego oraz realizacji imponującej trasy do dzielnicy Fordon, w Bydgoszczy podjęto działania w celu dalszego rozwoju sieci miejskiego transportu szynowego. Pod koniec drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku skupiono się na poprawie funkcjonowania połączenia południowych dzielnic z centrum miasta.

Czytaj więcej...

Historia i tabor

Bydgoska sieć tramwajowa należy niewątpliwie do ciekawszych w naszym kraju. Tutejsze tramwaje są jednymi z bardziej zadbanych, a marazm inwestycyjny panujący w tym mieście jeszcze kilka lat temu właśnie dobiegł końca. Po latach przerwy tramwaje powróciły bowiem na dworzec kolejowy, a w styczniu 2016 roku otwarto niezwykle ważną trasę do Fordonu.

Czytaj więcej...

Budowa połączenia tramwajowego wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego

Po niezwykle udanej dekadzie inwestycji komunikacyjnych w Bydgoszczy, władze miasta postanowiły kontynuować dalszy, dynamiczny rozwój sieci tramwajowej w mieście. W 2021 roku rozpoczęto realizację odcinka torowiska w ramach budowy nowych mostów w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego, który zapewni dodatkowe połączenie tras tramwajowych wzdłuż ulicy Fordońskiej i Toruńskiej.

Czytaj więcej...

Powrót tramwajów na Dworzec Główny

Bydgoszcz jest jednym z kilku polskich miast, które w ostatnich latach zdecydowały się zainwestować w trakcję tramwajową. O ile jednak Gdańsk, Wrocław czy Częstochowa skupiły się na realizacji brakujących połączeń do dużych miejskich "sypialni", o tyle Bydgoszcz postanowiła zbudować, a właściwie odbudować torowisko tramwajowe w samym centrum.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa do Fordonu

Bydgoszcz po stagnacji przełomu wieków, w ostatnich latach zaczyna coraz śmielej inwestować w rozwój sieci tramwajowej. Po odbudowie połączenia na dworzec kolejowy, przyszła kolej na następną niezwykle ważną inwestycję, która w mieście planowana była od dawna. Dzięki temu, na początku 2016 roku tramwaje w końcu dotarły do osiedli zlokalizowanych w dzielnicy Fordon, położonej we wschodniej części miasta.

Czytaj więcej...

Wagony PESA 121NaB w Bydgoszczy

W dniu 23 marca 2017 roku władze Bydgoszczy podpisały umowę z miejscowym producentem taboru, firmą PESA Bydgoszcz S.A. na dostawę 18 wagonów tramwajowych, w tym 15 pojazdów pięcioczłonowych i 3 sztuk trójczłonowych. Zakup sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej, przewidzianych na lata 2014 - 2020.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 186 gości oraz 1 użytkownik.