/** */

Budowa torowiska w ulicy 12 Lutego i Grota-Roweckiego

Elbląg posiada jedną z najmniejszych sieci tramwajowych w naszym kraju. Z początkiem obecnego stulecia przeżyła ona spory rozkwit. Później jednak inwestycje transportowe ustały na blisko dekadę. Z początkiem 2017 roku udało się odwrócić ten niekorzystny trend. Ruszyła budowa nowego torowiska w ciągu ulicy 12 Lutego i Grota-Roweckiego.

Czytaj więcej...

Historia i tabor

Pierwsze tramwaje wyjechały na ulice Elbląga w 1895 roku. Od tego czasu kursują po szynach o rozstawie 1000 mm. Współczesna sieć tramwajowa w tym mieście należy do najmniejszych w kraju, jednak w ostatnich latach to właśnie tu transport szynowy przeżywa swój rozkwit. W Elblągu od początku obecnego stulecia powstają kolejne trasy tramwajowe, a także kupowany jest nowy, niskopodłogowy tabor.

Czytaj więcej...

PESA 121N

Pierwszy tramwaj wyjechał na ulice Elbląga w 1895 roku. Dzisiejsza sieć tramwajowa w tym mieście należy do najmniejszych w kraju, jednak w ostatnich latach to właśnie tu transport szynowy przeżywa swój rozkwit.

 

Czytaj więcej...

Elbląska Linia Turystyczna T

Elbląg jest jednym z wielu polskich miast, po ulicach których w okresie letnich wakacji kursuje tramwajowa linia turystyczna, obsługiwana historycznym taborem. W tym przypadku jest to wagon 5N, jeżdżący w dni wole od pracy pomiędzy pętlami Saperów i Marymoncka.

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.