/** */

Powrót składów 3x105Na na ulice Gdańska

W sierpniu 2016 roku Warszawa i Kraków pożegnały ostatnie liniowe pociągi 3x105Na. Później jeszcze w Krakowie w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na kilka dni łączono pojedyncze trójskłady, jednak wydawało się że już raczej nie zobaczymy tego typu tramwajów w ruchu liniowym w naszym kraju. Tymczasem w maju 2017 roku Gdańsk postanowił połączyć jeden zestaw 3x105Na, który rozpoczął pracę na linii numer 8.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa na Ujeścisko

Gdańsk od wielu lat rozwija sieć tramwajową na obszarze wielkich osiedli mieszkaniowych, zlokalizowanych na południu miasta. Po budowie trasy na Chełm, Łostowice, Brętowo i Migowo, przyszła kolej na przedłużenie torowiska z tej ostatniej końcówki na Ujeścisko, gdzie oprócz dworca tramwajowo-autobusowego, zaplanowano budowę nowej zajezdni tramwajowej.

Czytaj więcej...

Pamiątki tramwajowe na ulicy Łąkowej

Jadąc tramwajem przez Podwale Przedmiejskie w kierunku Przeróbki i Stogów w Gdańsku, tuż przed przystankiem "Akademia Muzyczna", po obu stronach mijamy dosłownie przeciętą na pół ulicę Łąkową. Dziś coraz mniej świadczy o tym, że ulica ta przez wiele lat stanowiła jedną z ważniejszych arterii tramwajowych w mieście, a na jej południowym końcu znajdowała się zajezdnia.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa do Brętowa i ulicy Myśliwskiej

Po zrealizowaniu w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku nowej trasy tramwajowej na Chełm i dalej do pętli Łostowice, Gdańsk podjął działania związane z kontynuacją rozwoju sieci tramwajowej w mieście. Na przełomie 2013 i 2014 roku rozpoczęła się budowa nowego odcinka torowiska, którego początek zlokalizowany został na dotychczasowej pętli Siedlce. Dzięki temu, pod koniec 2015 roku kolejne osiedla położone w południowozachodnich dzielnicach Gdańska, zyskały połączenie tramwajowe z centrum.

Czytaj więcej...

Trasa tramwajowa na Chełm i Łostowice

Gdańsk jest kolejnym miastem w naszym kraju, w którym ostatnich latach zdecydowano się zainwestować w rozwój transportu tramwajowego. W 2007 roku oddano do użytku trasę na Chełm. W 2012 roku powstało jej przedłużenie do pętli „Łostowice Świętokrzyska”.

 

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 186 gości oraz 1 użytkownik.