/** */

Nowa sieć tramwajowa

W dniu 19 grudnia 2015 roku w Olsztynie uruchomiona została piętnasta sieć tramwajowa w naszym kraju. Tym samym, udało się doprowadzić do szczęśliwego finału niezwykły projekt przywrócenia, po pół wieku przerwy, na ulice obecnej stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego miejskiego transportu szynowego.

Czytaj więcej...

Budowa trasy do osiedla Pieczewo oraz pod Wysoką Bramę

Gdy w grudniu 2015 roku po pół wieku przerwy ponownie uruchamiano komunikację tramwajową w Olsztynie, wiadomym było że jej budowa nie skończy się na sieci złożonej z trzech linii. Realizację kolejnego nowego odcinka udało się jednak rozpocząć dopiero w 2021 roku. Ruszyły wówczas prace przy trasie z centrum do osiedla Pieczewo.

Czytaj więcej...

Odbudowa sieci tramwajowej

Olsztyn jest stolicą województwa Warmińsko-Mazurskiego. Miasto leżące na północy Polski, dotychczas nie wiązane było z żadnymi wielkimi inwestycjami transportowymi w naszym kraju. Sytuacja ta właśnie uległa jednak zmianie. Olsztyn pod koniec pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku podjął bowiem niezwykle odważną i ambitną decyzję o odtworzeniu sieci tramwajowej w mieście.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 690 gości oraz 1 użytkownik.