/** */

Historia i tabor

Toruń jest jednym z kilku miast w Polsce, posiadających sieć tramwajową o prześwicie 1000 mm. Mimo, że długość tras tramwajowych nie jest zbyt duża, a spora część wagonów nie mieści się w nocy w zajezdni i nocuje na pętlach, tramwaje toruńskie uchodzą za jedne z najbardziej zadbanych w Polsce. Dodatkowo, w ostatnich latach w końcu ruszyły inwestycje komunikacyjne w tym mieście.

Czytaj więcej...

Inwestycje tramwajowe

Toruń mimo bogatych tradycji tramwajowych, jeszcze do niedawna niezbyt chętnie chciał inwestować w sieć tramwajową. Sytuacja radykalnie zmieniła się w ostatnim czasie. W latach 2013 - 2014 w ramach projektu współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowano budowę nowej linii tramwajowej na Bielany oraz odbudowę łącznika torowego wzdłuż alei Solidarności. Powstały również trzy tory odstawcze do postoju tramwajów na pętli Olimpijska.

Czytaj więcej...

Rozbudowa sieci tramwajowej w centrum

W centrum Torunia w rejonie placu Rapackiego w 2019 roku rozpoczęły się prace przy budowie zintegrowanego węzła przesiadkowego. W ramach inwestycji miejsce zyskało zupełnie nowe oblicze. Ułatwione zostały przesiadki pomiędzy różnymi środkami transportu, a toruńska sieć tramwajowa powiększyła się o nowy odcinek torowiska.

Czytaj więcej...

Budowa trasy tramwajowej do osiedla Jar

Toruń należy do grupy miast w naszym kraju, w których prowadzone są inwestycje związane z rozwojem posiadanej sieci tramwajowej. W 2018 roku rozpoczęła się budowa pierwszych fragmentów nowej trasy, która docelowo miała dotrzeć do położonego na północ od centrum osiedla Jar.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.