/** */

Wydarzenia

Święto Bożego Miłosierdzia - 7.04.2024

Jak co roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miały miejsce uroczystości związane ze Świętem Bożego Miłosierdzia. W 2024 roku po raz kolejny zjechali się tu pielgrzymi z Krakowa i nie tylko. Tradycyjnie specjalnie dla nich przygotowane zostały wzmocnienia oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej...

Dni Otwarte krakowskich zajezdni - 2-3.03.2024

W sobotę i niedzielę 2 oraz 3 marca krakowskie MPK zorganizowało Dni Otwarte swoich dwóch zajezdni, w związku z obchodami 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Pierwszego dnia wszyscy chętni mogli odwiedzić zajezdnię autobusową na Woli Duchackiej. W drugi dzień swoje bramy dla zwiedzających otworzyła zajezdnia tramwajowa Podgórze.

Czytaj więcej...

Prezentacja odnowionych wagonów SN3 Zeppelin dla Krakowa i Norymbergi - 14.02.2024

W dniu 14 lutego 2024 roku w zajezdni Podgórze miała miejsce prezentacja dwóch wagonów SN3 Zeppelin. Tym samym zakończony został niezwykły projekt, w ramach którego z jednego historycznego tramwaju przygotowane zostały dwa pojazdy, które będą mogły jeździć zarówno po Krakowie, jak i Norymberdze.

Czytaj więcej...

Dzień Wszystkich Świętych 2023 w Krakowie - 28.10 - 2.11.2023

Okres uroczystości Wszystkich Świętych co roku jest czasem wytężonej pracy dla systemów transportu zbiorowego w naszym kraju. Również Kraków po raz kolejny przygotował się na przełom października i listopada. W 2023 roku zadanie było szczególnie trudne. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, do największej nowohuckiej nekropolii w Grębałowie, nie można było dotrzeć tramwajem.

Czytaj więcej...

Średzki Zlot Parowozów 30.09 - 01.10.2023

W dniach 30 września i 1 października 2023 roku odbył się II Średzki Zlot Parowozów. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Średzką Kolej Powiatową. Jesienny weekend pełen był atrakcji przygotowanych dla sympatyków kolei wąskotorowych i nie tylko. W ramach imprezy można było zobaczyć jednocześnie aż pięć wąskotorowych parowozów pod parą.

Czytaj więcej...

Parada historycznych i współczesnych tramwajów - 17.09.2023

W niedzielę 17 września 2023 roku w Krakowie odbyła się Parada historycznych i współczesnych wagonów tramwajowych. Wydarzenie miało miejsce w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności. W przejeździe udział wzięły 24 pociągi tramwajowe, złożone z 36 wagonów. Wszystkie były wypełnione pasażerami.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w zajezdni Podgórze - 28.05.2023

W niedzielę 28 maja w zajezdni Podgórze przygotowana została tradycyjna impreza z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Zwłaszcza, że po raz kolejny otwarte zostały bramy Stacji Obsługi i Remontów, w której można było zobaczyć aktualnie odnawiane wagony tramwajowe.

Czytaj więcej...

Komunikacyjne wzmocnienia na Noc Muzeów i Juwenalia - 19/20.05.2023

W połowie maja tradycyjnie w Krakowie odbywają się Juwenalia, czyli studenckie święto, w trakcie których organizowane są liczne koncerty i wydarzenia. W 2023 roku zbiegły się one z Nocą Muzeów. W związku z tym, w nocy z 19 na 20 maja, na ulice Krakowa wyjechały dodatkowe tramwaje i autobusy.

Czytaj więcej...

Święto Bożego Miłosierdzia - 16.04.2023

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbywały się uroczystości związane ze Świętem Bożego Miłosierdzia. W 2023 roku po raz pierwszy pielgrzymi mogli dotrzeć na to wydarzenie, korzystając z nowej linii tramwajowej, zbudowanej wzdłuż Trasy Łagiewnickiej.

Czytaj więcej...

XX Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów w Łodzi - 1.04.2023

W dniu 1 kwietnia 2023 roku w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Łódź miał miejsce jubileuszowy XX Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów. W spotkaniu uczestniczyli pasjonaci biletów transportu publicznego z całego kraju. Była to doskonała okazja zarówno do pochwalenia się własnymi zbiorami oraz wymiany poszczególnymi walorami.

Czytaj więcej...

Zdjęcie tygodnia

Zaloguj się

Odwiedza nas 152 gości oraz 1 użytkownik.